Mars 22, 2025

NM 15 meter - nye og korrigerte oppropslister er lagt ut

Trykk på linken øverst på siden og sjekk skytetidene dine.

Posted by hl at 05:45 EM | Comments (0)

Mars 20, 2025

En skytemessig storstue for Nordstrand planlegges som del av Ekeberg Arena

Nordstrand skytterlag har i mange år arbeidet for å få til et skyteanlegg i fjell for grovkalibret skyting. Oslo kommune skrinla prosjektet for godt i 2024. Anlegget ble rett og slett for dyrt.
Men så har Oslo kommune planlagt å utvide idrettsanlegget på Ekeberg med et nytt bygg kalt Ekeberg Arena. Siden Åsland-prosjektet ble skrinlagt har det blitt jobbet intensivt med å innlemme en innendørs skytebane for Nordstrand skytterlag og Nordstrand sportsskyttere i anlegget.
Her er en beskrivelse av planene og framdriftsplanen.
Bilde 1.jpg
Bilde 2.jpg
Bilde 3.jpg

Posted by hl at 10:52 EM | Comments (0)

Mars 10, 2025

Jenny klarte stjerne på et vårlig Viken II

IMG_3275.jpgIMG_3255.jpgIMG_3260.jpg
Årets Viken II samlet 250 skyttere i et vårpreget Spydeberg. Riktignok klarte tåken å sette sitt preg på stevnet og forsinket oppstarten samt amputerte finalen. Etter innledende skyting hadde Jenny TK Vatne det aller beste utgangspunkt av våre med 30 treff sammen med 11 andre skyttere.
De øvrige Nordstrandsskytterne klarte ikke å blande seg inn i tetstriden, men beholdt humøret oppe under hele runden. Nest best ble Halvor Ajer med pene 26 treff og deretter fulgte Paul Otto Vatne med 25, Gunstein Lauvrak med 24 og Petter Aabakken 21. Gunstein gjorde for øvrig en juniortabbe på første holdet og spanderte 6 ekstra skudd på Halvor sin figur.

På finfelten hadde vi kun med Markus Rosenbehttp://www.movabletype.org/rger som fikk 28 treff på sin runde.

Resultater finnes på denne webadressen - https://res.megalink.no/event/spydeberg-skl/StartFrame.htm

Posted by hl at 11:13 EM | Comments (0)